Elektroinštalácie

Ponúkame Vám rôzne druhy elektroinštalácií ako pripájanie spotrebičov, varných dosiek, digestorov, úpravy bytových elektroinštalácií, montáž rozvádzačov a tiež nové inštalácie v rodinných domoch, bytoch alebo priemyselných objektoch. Poskytujeme spoľahlivú elektroinštaláciu prevedenú pracovníkmi s odbornou elektrotechnickou spôsobilosťou a dlhoročnými skúsenosťami na klúč aj s potvrdzujúcou revíznou správou.
Ponúkame Vám dlhoročné skúsenosti v oblasti realizácií elektroinštalácií, prípojok nízkeho napätia (NN), montáží EZS (alarmov) či televíznych, dátových a telefónnych rozvodov. Kvalitne prevedená elektroinštalácia s použitím  najkvalitnejšieho montážneho materiálu od overených výrobcov na trhu Vás ochráni od viacerých problémov. Nikoho nepoteší nefunkčná zásuvka či svetlo, ktoré nesvieti. A pokiaľ je príčina týchto problémov skrytá v zastaralej či nekvalitnej elektroinštalácií, budete musieť zrejme vykonať jej kompletnú výmenu či opravu.
Taktiež aj dobrá prepäťová ochrana je jedným z článkov kvalitnej elektroinštalácie, pretože dokáže ochrániť vaše elektrické spotrebiče pred zničením, ktoré im hrozí, keď sa v sieti náhle vyskytne prepätie.
Do kvalitnej elektroinštalácie, bleskozvodnej sústavy či prepäťovej ochrany sa určite oplatí investovať, pretože škody, ktoré dokáže spôsobiť  jej zanedbaný stav a atmosferická elektrina môžu byť obrovské. Ak ste sa rozhodli, že chcete ochrániť svoj majetok pred týmito následkami a chcete vedieť, koľko Vás to bude stáť u nás, neváhajte a nechajte si spracovať cenovú kalkuláciu. Objednať si ju môžete prostredníctvom emailu, formuláru alebo telefonicky,
kontaktujte nás.

Inteligentné inštalácie

 Čo je to inteligentná elektroinštalácia

Inteligentné elektroinštalácie sú trendovou záležitosťou. Módnosť však nie je rozhodujúcim dôvodom, prečo si ju zvoliť. Dôvody bývajú väčšinou tri – úspory, bezpečnosť a komfort. Tieto prínosy sú potom tým významnejšie, čím viac technológií v dome máte. Okrem vykurovania môžete mať zabezpečovacie zariadenie, elektricky ovládanú tieniacu techniku, rekuperáciu a na záhrade bazén alebo zavlažovací systém. Každý systém môže byť aj v modernom dome ovládaný samostatne, čaro inteligentných domov ale spočíva v možnosti zariadenia zlúčiť. Výhody sú zrejmé na prvý pohľad. Každý z uvedených systémov disponuje vlastnou riadiacou jednotkou, ku ktorej sa pripájajú jednotlivé prvky – elektrické rolety, snímače pohybu, žiarovky osvetlenia, termohlavice radiátorov či zavlažovacie ventily. Každý z nich však môžete priamo napojiť aj na riadiacu jednotku inteligentného domu. Množstvo samostatných riadiacich jednotiek potom nahradí jedna centrálna. Rovnako je to aj s ovládacím rozhraním – celý systém ovládate z jedného miesta, napríklad nástenným dotykovým displejom, počítačom, tabletom, mobilom alebo inteligentnou televíziou. Samozrejme, že je možné všetky ovládať aj klasickými vypínačmi. 

 Kedy použiť klasickú elektroinštaláciu

Klasickú elektroinštaláciu využijete v prípade, ak chcete mať v dome minimum technológií a ste si istí, že vaše nároky na elektroinštaláciu sa nebudú meniť a zaobídete sa bez pokročilých funkcií ako hromadné ovládanie, časové programy alebo ovládanie technológií prostredníctvom počítača, tabletu či mobilného telefónu. 

 Kedy použiť inteligentnú elektroinštaláciu

Inteligentnú elektroinštaláciu využite v prípade, ak plánujete v dome viacero technológií a chcete, aby vzájomne spolupracovali a dali sa ovládať z jedného miesta, alebo v budúcnosti plánujete ich zmeny či rozšírenie. Najčastejšou kombináciou využívanou v nízkoenergetických domoch je nezávislé riadenie teploty v jednotlivých miestnostiach, zabezpečovacie zariadenia, ovládanie tieniacich prvkov a vetranie s rekuperáciou. Niekedy je tento systém ešte doplnený o ovládanie osvetlenia, zásuviek a meranie spotreby energie. Ak plánujete vo svojom dome použiť aspoň dve z technológií uvedených vyššie, potom môžete začať o inteligentnej elektroinštalácii uvažovať. Ak ich tam budete mať viac, určite siahnite po niektorom inteligentnom systéme.